Tüm Ürünlerde Peşin Fiyatına 3 Taksit İmkanı

Jartiyer Nedir ? Jartiyer Kombini Nasıl Olur ?

Apr 06, 2020
media
media
media
/ 1

Neredeyse tüm hanımlar jartiyerin ne olduğunu bilir ama iş teknik kısıma, hijyen ve sağlık konusuna geldiğinde bilinmeyen çok şey var. Daha teknik bilgiler edinmeniz açısından, giydiğiniz jartiyeri tam olarak anlamanız için bu yazıyı hazırladık. Özel anlarda, eşiniz veya sevgiliniz için giyilen jartiyer hakkında bilgiler vereceğiz.

Jartiyer nedir: Jartiyer, tül çorapları dizin üstünde tutmaya yarayan lastikli bağdır. Jartiyer iki temel parçadan oluşur, ilki çorap, diğeri ise üst parçasıdır. Günümüzde çok sık kullanılan bu çoraplar, eşi veya sevgilisine güzel anlar yaşatmak isteyen kadınların daha şehvetli bir görünüm elde etmesini sağlar.

Jartiyerin 2 kısmından biri olan çorap kısmını tüm bayanlar biliyordur. Şimdi gelelim jartiyer askısıyani bir diğer adı ile jartiyer kemeri hakkında bilgiler verelim.

Askı, Jartiyer Kemeri Ne işe Yarar?

Askı veya jartiyer kemerleri genelde en az “2 ila 3” genişliğinde elastikleştirilmiş bir materyal şeridi içeren, bir kadının iç çamaşırıdır. Ancak bel etrafında takılıp, 2 veya 3 adet elastik askıdaki “sapan” takılı genişlenebilir Her iki tarafta, malzemenin vücudun dış hatlarıyla şekillendiği yerlerde. Askılar, tipik olarak, metal klipslerle çoraplara sıkıştırılarak içine bir kauçuk disk yerleştirilir ve çorabı yerinde etkili bir şekilde “kilit” oluşturur. Bunlar normal olarak ayarlanabilmesi için bir elastik uzunluğa bağlıdır. Askı ipleri olarak da bilinen bu klipler, dantelsiz basit bir kemer ya da silikon kauçuk astarlı “tutma” ile çoraplara en iyi şekilde takılır.Askı (jartiyer) kemerleri genellikle bele takılır veya sadece biraz aşağıya takılır. Eğer kalçaların çok aşınmış olması durumunda, kemerin çoraplar tarafından aşağı doğru çekilmesi nedeniyle kemerin kayması olasılığı vardır. Giysi bele tam uymalıdır, ancak çok sıkı olmamalıdır. Korse desenleri veya kemerleri gibi bazı iç giyim eşyaları, pantolon giysileri olarak adlandırılırlar, askı ipleri bağlı olabilirler.

21. yüzyılda jartiyer çoraplar, külotlu çoraplar ve normal çoraplardan daha yaygın şekilde giyilirdi. Hold-up’lar, çorabın üst kısmına kalıplanmış bir lateks kauçuk bandı ile çorapları tutmanın alternatif bir yoludur. Bununla birlikte, jartiyer sağlık nedenleriyle tayt giymek istemeyen kadınlar tarafından kullanılmaya devam edilmektedir. Pamukçuk ya da sistit nedeniyle mide bulantısı olan kadınlar, cinsel bölgeye yakın giyilen naylonun mevcut enfeksiyonu daha da şiddetleştirebileceği için tayt giymemeleri önerilebilir. Benzer şekilde lateks kauçuk tutucular da bazı insanların cildi tahriş edebilir. Bu durumlarda tek seçenek jartiyer bandıdır.

Destek çoraplarının giyilmesinin diğer bir nedeni, varikoz damarlarıyla ilişkili tıbbi sebeplerden veya zayıf dolaşım içindir.

Çoraplar genelde şehvetli olarak değerlendirilir, süslü iç çamaşırlarındaki kadınların fotoğrafları erotik olarak kabul edilir. Birçok kadın çekici askı kemeri veya balkonu özel günler için “giyinmek “ten hoşlanıyor.

 

Comments: 0

No comments

Leave a Reply

Your email address cannot be published. Required fields are marked*

Üste Çık