Tüm Ürünlerde Peşin Fiyatına 3 Taksit İmkanı

İç Giyim Ürünleri Hakkında En Doğru Bilgilere Hazır mısınız?

Jul 26, 2021

İç Giyim Ürünleri Hakkında En Doğru Bilgilere Hazır mısınız?

İç giyim ürünleri hakkında neler biliyorsunuz? Vücudunuza uygun giyinmek adına iç giyime de önem veriyor musunuz?

İşte, iç giyim ürünlerini yakından tanıma zamanı…

Külot Çeşitleri

İç giyim deyince ilk akla gelenler arasında külot var. Alt iç çamaşırın temel parçalarından olan külotlar için olmazsa olmazım diyebiliriz. Farklı seçenekleri ile bizlere rahatlığı sunuyor. Hem rahat hem kaliteli olan ürünleri seçerek, doğru bir kullanım sağlanabilir.

Peki, hangi külot çeşitleri tercih edilmeli?

·         Slip Külot: En yaygın olan külot türüdür. Günlük kullanımlarınız için son derece uygundur. Farklı kumaş türlerinden oluşturulmuş olanları vardır. Kalçayı tam olarak saran bu külotlardan en çok tercih edilen kumaş türü pamukludur. Bunun dışında dantel olan modelleri de görmeniz mümkün. Slip külotların pamuklu olanlarının en çok kullanılan külot olması ile dikkat çektiğini söyleyebiliriz.

·         String: Tercih edilen bir diğer külot çeşidi olduğunu bilmelisiniz. Bu model slip külotun aksine kalça kısmını tamamen açık bırakır. Arka kısmı bir şerit gibidir. Tercih edilmesinin en önemli nedeni, bedeni saran kıyafetlerde kalça bölümünde kötü bir görüntü oluşmasının önüne geçmektir. Arka kısmı şerit olan bu modellerde ön kısmın diğer külotlar ile aynı olduğunu bilmelisiniz.

·         Brazillian Külot: Slip külot ile kıyaslandığında bu modelde arka kısmı çok daha az sarması söz konusudur. Hatları daha güzel bir şekilde ortaya çıkaran bu külot, çekici bir kesime sahip. Kalçayı daha az sarması sayesinde siz de kendinizi daha rahat hissedebilirsiniz.

·         Hipster Külot: Çok kısa bir şortu anımsatan külotlar olduğunu görmüşsünüzdür. Kalçayı en konforlu şekilde saracak olan bu külot modelinde, kişi tamamen rahatlığa erişir. Geniş bantlarıyla günlük kullanımlar için son derece uygundur. Ayrıca düşük bel kesimine sahiptir.

Yukarıda verilen külot çeşitleri tanındığında, ihtiyacınız olan iç çamaşırı için doğru bir seçim yapacaksınız. Verilen özelliklere göre tam da istediğiniz külotu almanız hiç zor olmayacak.

Sütyen Modelleri

Kadınlar için iç çamaşırının en önemli seçimi aslında sütyen. Hem sağlığımızı korumak hem de rahat edeceğimiz bir seçim yapmak için çok sayıda sütyen modeli deniyoruz. Sütyen özellikleri hakkında verilen en doğru bilgilere sayesinde, sizin için en doğru seçimi yapabilirsiniz.

Sütyen modellerinin özellikleri neler?

Tişört Sütyen;

Kullanım alanı en yayın olan modeldir. Sütyen modelleri arasında ilk akla gelendir. Dolgulu ya da dolgusuz seçimini siz yapabilirsiniz. Her kadını dolabında mutlaka en az bir tane bulunması gereken model olduğunu söyleyebiliriz.

Push – up Sütyen;

İç giyimin temel parçası olan sütyen için bir diğer model ise push – up sütyendir. Bu sütyen işlevselliği ile bilinir. Bakıldığında göğüsleri daha büyük ve dolgun gösterecektir.

Lifting Sütyen;

Göğüslerin alt kısımdan desteklenmesi özelliğine sahip. Push – up sütyenlerden farklı olarak, göğüsleri dolgun göstermek yerine var olan göğsünüzün çok daha güzel ve estetik gözükmesini sağlayacak şekilde üretilmiştir.

Toparlayıcı Sütyen;

Büyük göğüslerin kavranması ve sabitlenmesi içindir. Dik ve daha yuvarlak bir görünüm elde etmek açısından tercih edilen sütyen modelleri arasındadır. Adından da anlaşılacağı gibi reelde de toparlayıcı olarak tercih edilmesi mümkündür.

Minimizer Sütyen: Göğüslerin daha küçük ve sabit gözükmesi için kullanılır. Estetik bir görünüm elde edilmesini de sağlayacaktır.
Sütyen Hakkında Bilmeniz Gereken Kavramlar

Sütyen alırken duyabileceğiniz farklı kavramlar olabilir. Balen, beden ve kap, agraf gibi kavramların neyi ifade ettiğini bilmeniz, sahip olmak istediğiniz rahatlık ve görüntü için gerekli olabilir.

İşte, bilmeniz gereken kavramlar…

·         Balen: Sütyenlerde göğüslerin alt kısmına denk gelen metallerdir. Yarım ay şeklinde olan bu metaller, göğüslerin daha dik ve güzel gözükmesini sağlayacaktır.

·         Baden ve Kap: Beden ve göğüs kafesinin ölçüsü için kullanılan kavram bedendir. Kap ise göğsün hacminin ölçüsü olarak ifade etmede kullanılır.

·         Agraf: Sütyen kopçasına eklenen üründür. Bu durumda kişinin sütyeninin bedenini bir beden büyütmesi mümkün olur. Sütyen kopçası gibi çalıştığından, pratik bir üründür. Dikiş gerektirmez.Diğer İç Giyim Ürünleri

En temel ürünlerin dışında tercih edebileceğiniz içi giyim ürünleri de olacak. İhtiyacınız olduğunu düşündüğünüz ya da tercih ettiğiniz ürünler hakkında en doğru bilgiler verilmiştir. İç giyime özendiren pek çok ürün detaylandırılmıştır.

Jartiyer;

Zarif ve fonksiyonel bir aksesuar olarak nitelendirilebilir. Bu ürünün kullanılmasının amacı; çorapların diz üstünde tutulmasını sağlamaktır. Kadınların severek tercih ettiği ürün şıklığın tamamlayıcısı olarak görülüyor.

Kombinezon;

Giydiğiniz kıyafetlerden içinizin gözükmesini engellemek için kullanılır. İnce dokunmuş kumaşlardan üretildiğinden, içinizde olduğunu dahi hissetmeyeceğiniz bir ürün.

Jupon;

Kombinezonun sadece etek için tasarlanmış olduğu model. İçinizi göstereceğini düşündüğünüz bir elbise ya da etek için direkt olarak tercih edilebilir.

Baby – Doll;

Kısa ve çekici geceliktir. Son derece çekici olan modellerini görmeniz mümkün. Zarif ve şık hissetmek istediğiniz zamanlarda tercih edebilirsiniz.

Bodysuit;

Vücudunuzu saran bir üründür. Klasik bir mayo görünümüne sahiptir. Rahat bir kullanıma sahip olan bu iç giyimde zarif ve çekici hissedeceksiniz. İç giyimine özen gösteren kadınlar için bu ürün son derece avantajlı olacaktır.

İç giyim ürünleri ve farklı modelleri konusunda en doğru bilgilere erişmenizi sağladık. İhtiyacınız olan her ürün için en doğru model seçimini yapabilirsiniz.

 

Related Products
Comments: 0

No comments

Leave a Reply

Your email address cannot be published. Required fields are marked*

Üste Çık